פורסם בתאריך

4 טיפים חשובים לפני צביעת דירה

הקיץ שהגיע ותחושת והפעלתנות שהוא מביא איתו, לרוב מעודדים לא מעט אנשים לצאת לחופשה, לבלות יותר בחוץ באופן כללי ומביא איתו גם את התחושה ברצון להתחדש בכל האספקטים. מהסיבה הזו, תקופת הקיץ ידועה גם כתקופת השיפוצים וצביעת הבית, כזו שתכין את הבית לקראת החורף מחד, וגם תכניס בו אוירה של משהו חדש ומרענן, מאידך.  אך בטרם נכנסים לכל הפרוייקט הזה, חשוב לתכנן אותו נכון ולהערך אליו. כיצד עושים זאת? הנה 4 טיפים חשובים.

1. בחירת הגוון בצורה נכונה לצביעת הדירה

חשוב לזכור, בעת שבוחרים את הגוון הרצוי לצביעה, כי המראה שלו משתנה מחלל לחלל ותלוי מאוד בגודל החדר, ובזוויות התאורה שבו. גוון שיכול להיות מקסים בחדר אחד, יכול להראות חיוור ולא מורגש בחלל אחר בגלל סוג התאורה שבו והדרך שבה האור נופל בחדר. לכן, גם אם ראיתם צבע שממש מוצא חן בעיניכם, אל תמהרו לקנות פחית שלמה גדולה של צבע. הזמינו דוגמית צבע או קנו את הקופסאות הקטנות ביותר של אותו סוג גוון ויישמו במקום נסתר יחסית על הקיר, חכו לייבוש ואז תוכלו לראות בדיוק איך נראה הגוון על הקיר. מוצא חן בעיניכם? נראה כמו שחשבתם? עכשיו תוכלו לקנות את מלוא הכמות שצריך לצביעת הדירה או הבית שלכם ולהתחיל במלאכה.

2. חסכו לעצמכם כסף ועוד פריט מיותר לאחסון

פעמים רבות, צבעים חובבים מגיעים לחנות ורוכשים דלי צבע שלם שאחרי זה הם נתקעים איתו. רבים עושים זאת, מתוך חוסר ידיעה כיוון שאינם יודעים כיצד לחשב את כמות הצבע המתאימה ביחס לשטח עליו הם רוצים ליישם את הצבע. לכן קונים "בערך"….אם אתם רוצים להיות צרכנים חכמים ולא להתקע עם כמויות צבע מיותרות שאין לאחר מכן מה לעשות איתן, מומלץ בחום כן לעשות את המאמץ ולמצוא את הדרך לחשב. פעמים רבות, בעיקר באתרי החברות הגדולות כמו טמבור או נירלט, לכל מוצר קיים מחשבון חישוב כמויות צמוד, שניתן להכניס בו נתונים על השטח שתרצו לצבוע ולקבל את הכמות המדוייקת לה תזדקקו. לפי חישוב זה תוכלו לכוון את עצמכם האם לקנות קופסה קטנה יספיק לכם או שמא תזדקקו רק לגדול הבינוני ולא בהכרח לדלי הגדול ביותר של צבע.

3. תקנו ואיטמו את הקיר בטרם הצביעה

פעמים רבות, הפנייה לצביעה מחדש של הקירות, נובעת כתוצאה מרצון לתקן פגמים שיש בקיר ולהסתיר אותם. ואכן..צבע חדש בהחלט מסייע לעשות זאת אך עד דרגה מסויימת. אם לא תדאגו קודם לצביעה: לאטום את כל החורים, לטייח ולתקן את כל הסדקים ולגרד את כל החלקים בקיר שגם כך מתקלפים, סביר להניח שהתוצאה הסופית שתקבלו, תהיה פחות משביעת רצון ממה שחשבתם. לכן, קודם כל תקנו ואיטמו, חכו לייבוש מלא, ורק אז יישמו את הצבע החדש על הקיר. הקפידו גם אותו לצבוע בשתי שכבות עם הפסקת ייבוש מלאה ב

ין שכבה לשכבה.

4.  התאימו את סוג מוצר הצבע לחדר שאותו אתם עומדים לצבוע

עוד דבר שחשוב להבין הוא שמעבר לבחירת הגוון, יש לבצע גם בעת צביעה מחדש של חדרים, בחירה גם במוצר הנכון עבור אותו חדר. כך למשל, עבור חדר רחצה, אפשר להשתמש בגוון שתרצו אך לבחור אותו במסגרת סוג צבע שיהיה עמיד למים, לחות ועובש. בחדר ילדים כדאי דווקא להשתמש בצבע אקרילי שיהיה על בסיס מים כך שלא יהיה רעיל, ובחדר הנמצא קרוב לכניסה לבית- למשל הסלון, ש- "אפקט הוואו" ממנו הוא חשוב, שווה לשקול סוג צבע מיוחד כמו שליכט או צבע בטקסטורה דמויית בטון או את אותו גוון שבחרתם רק במסגרת של צבע אפקט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *