פורסם בתאריך

איך תבדקו מהירות גלישה עליה שילמתם?

מהירות גלישה היא ללא ספק דבר חשוב מאוד בעידן המודרני. אם בעבר היינו אומרים תודה על כל מגה בייט שמגיע אלינו למחשב, היום אם האינטרנט נתקע מעט אנו כבר מתחילים לאבד את העשתונות. זה הזמן להבין כיצד אפשר לבדוק את מהירות הגלישה ומדוע היא בכלל כל כך חשובה.

עד כמה מהירות הגלישה חשובה?

מהירת הגלישה חשובה מאוד בעידן המודרני כיוון שכל הקבצים והתוכנות שאנו מתעסקים איתם הרבה יותר כבדים. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך אנו צריכים להתמודד עם קבצים איכותיים יותר שגם שוקלים יותר, ואמנם יש בזה יתרונות רבים אך יש גם חיסרון אחד גדול והיא מהירות ההעלאה ומהירות ההורדה של אותם קבצים. כאר אתם נכנסים לאתר אינטרנט מסוים שבו יש סרטונים ותמונות, אתם חייבים להוריד את כל הקבצים הללו למחשב שלכם דרך הדפדפן. אם האינטרנט שלכם איטי מאוד אז ההעלאה של האתר תהיה איטית ויכולה לעתים לגרום לכם למרוט שערות מרוב עצבים.

איך אפשר לבדוק את מהירות הגלישה?

אפשר לבדוק את מהירות הגישה על ידי תוכנות חינמיות או אתרי אינטרנט שונים. האתרים הללו יבדקו את מהירות האינטרנט שלכם בצרוה מדויקת ואונליין, זאת אומרת שהם יכולים גם להראות לכם את השינויים שמתרחשים במחשב או בטלפון שלכם וכך תוכלו לדעת מה משפיע על המהירות. חשוב לציין כי המהירות יכולה להיות מושפעת בעיקר מהתשתית, התשתית היא למעשה רשת הכבלים שמחברת את כל הבניינים לאינטרנט ולעתים יש מגבלות מהצד שלה, ועם זה אין כל כך מה לעשות. אפשר לבדוק את מהירות הגלישה לפי התשתית דרך הספק שאיתו תעבדו אך כדאי שתראו זאת במו עיניכם.

מדוע חשוב לבדוק את המהירות?

חשוב לבדוק את המהירות מכמה סיבות. הסיבה הראשונה היא לדעת למה לצפות. אם אתם חותמים על עסקה עם ספק אינטרנט והוא מתחייב לספק לכם 100 מגה, אז יכול להיות שלא קראתם את האותיות הקטנות. יש סיכוי טוב שהוא התכוון למהירות שתנוע בין 40 ועד 100 מגה ולא 100 מגה בכל רגע נתון. הסיבה לכך היא כמובן התשתית, כמו שכבר נאמר קודם לכן, שלא תמיד יכולה לספק לכם את מה שאתם צריכים כמו כן חשוב לבדוק את המהירות שתהיה לכם היטב כיוון שבסופו של דבר תצטרכו לדעת מה המחשב או הטלפון הנייד שלכם מסוגלים לעשות וכמה אפשר להעמיס עליהם.

מה יקרה אם המהירות תהיה נמוכה יותר?

אם המהירות תהיה נמוכה יותר ממה שהובטח לכם אתם לא צריכים להיות מופתעים אחרי שתקראו את המאמר הזה, וגם לא לכעוס על ספק האינטרנט שלכם. יכול להיות שאותה מהירות גלישה שהובטחה לכם לא מתקיימת בפועל בגלל התשתית אך אם מדובר בתקלות חוזרות ונשנות ובאינטרנט אתם קוראים שעם אותו ספק יש לעוד אנשים בעיות רבות, אתם יכולים פשוט להחליף אותו. שוק האינטרנט בישראל נפתח לפני כמה שנים וכיום יש ספקים רבים שיכולים לספק לכם את הנתבים שאתם צריכים עם חיבור לתשתית בלי מונופול שמרכז את השוק.

האם יש אפשרות להעלות את המהירות?

יש אפשרות להעלות את המהירות אך חשוב לזכור שלא תמיד ההבדל יהיה משמעותי. בדרך כלל כדי להעלות את המהירות יש צורך פשוט להגדיל את טווח הקליטה של האינטרנט אך כמו שכבר אמרנו לעיל, לא תמיד זו תהיה הבעיה. אם הבעיה הוא טווח הקליטה אז מגביר טווח יעזור, זהו מכשיר קטן שיכול לעלות כמה עשרות עד כמה מאות שקלים, תלוי בטווח הקליטה שהוא מעלה מבחינת מטרים וכמובן העוצמה והאיכות שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *