פורסם בתאריך

מדריך: חיבור אנטנה לטלוויזיה עם עידן פלוס מובנה וקליטת ערוצים ללא ממיר

עידן פלוס אנטנה ערוצים

אז ככה, נניח ויש לכם טלוויזיה עם עידן פלוס מובנה – נניח סמסונג (Samsnug) ואתם רוצים לצפות בערוצים 22,10 וערוץ 11 החדש – 'כאן', או הערוצים החדשים שהולכים להיות בעתיד של קשת ורשת. אתם פותחים את הטלוויזיה ואין שום ערוצים. כנראה חשבתם שטלוויזיה עם עידן פלוס מובנה הכוונה לכך שתוכלו ישר להתחיל לצפות בערוצים אבל זה ממש לא מה שזה אומר. זה רק אומר שאתם לא צריכים לקנות ממיר חיצוני אלא שהטלוויזיה עצמה מחליפה את הממיר. אתם עדיין צריכים אנטנה! 

אז יש 2 אפשרויות

 • קונים אנטנה קטנה וניידת שעולה בדרך כלל 30-60 שקלים (אני קניתי כאן, היא עולה שם 25 ש"ח ואני מרוצה, אין לי שום אינטרס לפרסם אותם אגב). אם אתם חוששים שהאנטנה לא תהיה עם קליטה מספיק טובה יש אנטנות יותר גדולות וטובות.
 • מחברים לאנטנה שבגג של הבית באמצעות כבל.

קניתי אנטנה, איך קולטים ערוצי עידן פלוס?

מחברים את האנטנה באמצעות החיבור המתאים של האנטנה. בטלוויזיה שלי (סמסונג) קל לזהות אותו כי הוא החיבור היחיד שמתאים. כתוב עליו ANT IN.

לאחר פועלים לפי הסדר הבא

 • לוחצים על התפריט (MENU) בשלט
 • בוחרים 'ערוץ'.
 • בוחרים 'כיוון ידני'
 • בוחרים ב'כוונון ערוץ דיגיטלי'.
 • בוחרים את התדר השני (538000KHz) ולוחצים על סרוק.

זה הכל. עכשיו אתם יכולים להתחיל לראות את הערוצים שלכם. דפדפו בערוצים של הטלוויזיה (הראשונים זה ערוצי טלוויזיה ואז יש ערוצי רדיו). אם אתם לא קולטים עדיין כלום אולי הבעיה היא בקליטה עצמה ושחקו עם האנטנה.

11 thoughts on “מדריך: חיבור אנטנה לטלוויזיה עם עידן פלוס מובנה וקליטת ערוצים ללא ממיר

 1. איפה קנית אנטנה

  1. איפה קונים אנטנה לעידן פלוס מובנה

   1. יש קישור בכתבה עצמה. כמובן שאפשר לקנות בכל מקום כמעט שמוכר ציוד היקפי למחשב או לטלוויזיות. יש אנטנות קטנות ב-25 ש"ח ויש אנטנות גדולות יותר במחירים של 60 ש"ח וכו'

 2. הי!

  קניתי טלוויזית hisenseת חיברתי אנטנה ייעודית לעידן פלוס, אבל לא מצליחה להתחבר לערוצים. התפריט בטלוויזיה שלנו לא תואם את התפריט שכתבת במדריך. מה אתה מציע לעשות?

  1. היי, קשה לדעת בדיוק כי כמובן בכל טלוויזיה יש פיצ'רים שונים ותפריטים אחרים. הדבר הראשון שהייתי בודק זה אם הדגם שלכם תומך בעידן פלוס. זה אמור להיקרא DVB-T. בהנחה שיש לכם תמיכה כזו, צריך לחפש בתפריט משהו מתאים. תתעלמי מכל ההגדרות של תמונה, קול, צבע וכאלה ותחפשי משהו שיכול להצביע על סריקה או 'ערוצים', אולי תחת תפריט אחר כמו 'הגדרות'. בחלק מהטלוויזיות זה כלל לא נמצא בתפריט אלא צריך לגשת ל-Source, שזה הכפתור שבו מעבירים בין החיבורים השונים – HDMI וכאלה… ושם להיכנס ל-אנטנה/כבל (ANT/CABLE) וזה אמור לפתוח לך את חלון הסריקה לבד. מקווה שזה יעזור במשהו.

 3. תודה על מידע, תגיד, בטלויזיה עם ממיר דיגיטאלי פנימי, DVB-T, האם אפשר, בחיבור אנטנה חיצונית לראות ערוצים שמשדרים HD באיכות HD?

  1. בעיקרון כן, אבל זה משתנה מטלוויזיה לטלוויזיה. בנוסף, ישנו תקן חדש שנקרא DVB-T2‏ והוא מתקדם יותר ומאפשר להזרים תכנים באיכות גבוהה יותר.

   1. האם חיובים אנטנה גם על הגג? יש לי בית פרטי ללא אנטנה בגג

    1. לא. אנטנה קטנה כמו זו שדיברנו עליה מתחברת למכשיר בתוך החדר/הסלון ואין צורך באנטנה על הגג. עם זאת, האנטנה הקטנה הזאת אולי לא תמיד מצליחה לקלוט את האיכות הכי טובה ולכן לפעמים עדיף להיות בטוח ולקנות את האנטנות הגדולות יותר שעולות בדרך כלל 60 ש"ח בערך.

 4. היי, אם הטלויזיה תומכת ב 4K, dvb-t2, האם צריך אנטנה שונה?
  המטרה היא לצפות בשידורי המונדיאל דרך "כאן" באיכות הטובה ביותר- בלי להצטרף ליס או הוט וכו'.
  אני מנסה להבין מה הציוד הנדרש…

  1. כל אנטנה אמורה לעבוד, השאלה היא איך איכות הקליטה שמתקבלת. שווה לנסות את האנטנות הגדולות יותר (גודל של כדורגל) והן עולות כ-60 ש"ח. אני לא בטוח שעידן פלוס תומך ב-4K בכל מכשיר אלא 1080i. אבל אני לא בקיא בזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *