פורסם בתאריך

מס קניה – מאיזה סכום משלמים מס על קניות מחו"ל?

package
ככה נראית חבילה מאיביי, בדרך כלל…

"מה? משלמים מס על קניות מחו"ל?? ישאלו הרבה אנשים שחושבים שקניות בחוץ לארץ פשוט מגיעות אלינו הביתה בלי שלממשלה יהיה אכפת. אנשים רוצים להזמין מוצרים יקרים שעולים זול בחו"ל אבל לא מבינים שיש מס על מוצרים מסוימים. אנשים קוראים לזה "מכס" אבל למעשה לא מדובר במכס אלא במס קניה. מס הקניה הוא הסיוט הגדול ביותר של אנשים שקונים מוצרים יקרים מחו"ל, אבל למזלנו לא על כל המוצרים משלמים מס קניה אלא רק על מוצרים ממחיר מסוים.

על איזה מוצרים משלמים מס קניה?

על מוצרי טבק ואלכוהול משלמים מס קניה לא משנה מה מחירם, אך על מוצרים אחרים, אם מחירם עולה 75$ ומעלה תשלמו מס קניה. כמה זה 75 דולר? באזור ה-270-290 שקלים תלוי בשער הדולר. הקלדה מהירה בגוגל "75 דולר" ותדעו בדיוק כמה זה היום. אך זה לא כל כך משנה, כי זה משנה כמה רושם המוכר שהמוצר עולה. המוכר יכול לרשום על מוצר שעולה 80$ שהוא עולה 75$ ואם זה נראה להם הגיוני כשזה מגיע לארץ הם פשוט יעבירו את החבילה שלכם. עם זאת, אם תנסו להעביר מחשב נייד יוקרתי ולרשום עליו 75$ לא רק שיקראו לכם לשלם את המס קניה אלא גם תשלמו קנס, לכן לא כדאי לרמות בדברים האלו.

הנחמה היא שלא כל המוצרים עוברים 'מכס' ולכן יכול להיות שתיפלו בין הכסאות והמוצר שלכם יגיע אליכם ללא בדיקה.

כמה אחוז זה מס קניה?

על מוצרים שונים משלמים אחוז שונה. על מרבית המוצרים משלמים 17% תוספת למחיר הקיים, אך ישנם מוצרים שעליהם משלמים יותר. בדרך כלל מדובר במוצרי חשמל כדוגמת מכשירי די.וי.די, מגברים ומוצרים נוספים בסגנון, עליהם תשלמו 34.6%. שימו לב שהמס על טלפונים סלולריים למשל הופחת בשנת 2017 ולכן כבר לא משלמים עליהם את הסכומים הגבוהים אלא 17% כמו השאר. על מנת להיות בטוחים, הסתכלו ברשימה הזאת.

מחשבון מס לאיביי

ביוני 2017 ביקר מנהל ebay בישראל ודיבר על כך שישראל היא אחת המדינות שהכי קונות ב-ebay ולשם כך הם מבקשים מהמדינה להפחית את המסים. בעוד שבמדינות אחרות בעולם המסים הם רק למי שקונה מוצרים מעל 800-1000 דולר, בישראל המסים הם מעל 75 דולר וזה הפרש מטורף. עד שהשינויים יקרו, בebay יצרו מחשבון מסים שמאפשר לכם לדעת כמה תשלמו לאחר המסים. אפשר לעשות זאת באמצעות חיפוש כללי של קטגוריה ומחיר או לפי מוצר ספציפי. לכניסה למחשבון מסים של איביי

יש גם אחוז מכס!

עד עכשיו דיברנו על מס קניה, אך שימו לב שמוצרים שמחירם הוא מעל 500$ חייבים לא רק במס קניה אלא גם במכס. תוכלו לקרוא על כך באתר רשות המסים.

15 thoughts on “מס קניה – מאיזה סכום משלמים מס על קניות מחו"ל?

 1. שלטון שודדים

 2. אם אני רוצה לקנות נעל בערך ב500 ש"ח כאם אני צריכה לשלם תוספת של משהו?

  1. כן, 500 שקל זה מעל 75 דולר, תצטרכי לשלם מע"מ
   השאלה היא אם זה כולל עלות המשלוח, או בלי, כי אם עלות המוצר מתחת ל 75$ לא תשלמי כלום (מיסים)

 3. אם יצא לי סך כל הקנייה 240₪ אני עדיין צריכה לשלם מיסים וכדו'? ואם אני לא אשלם את מס הקנייה אז יש סיכויים שהמוצר לא יגיע אליי? תודה

  1. אני לא הייתי דואג. בסכום כזה אין סיבה שיעצרו את החבילה כדי לשלם מס קניה. רק במקרים חריגים אם מדובר במוצר שבדרך כלל עולה יקר יותר יש מצב שיבדקו, אבל לרוב לא.

 4. אם אני קונה שני פריטים שביחד בסהכ עולים 190 שח
  והמשלוח חינם
  אני אצטרך לשלם עוד כסף או משהו כזה?

  1. לא. 190 זה פחות מהרף של מס הקניה.

 5. אם קניתי חבילה בסך 540 והמשלוח 20 שח כמה תוספת תשלום אצטרך לשלם ואיפה משלמים?

  1. תלוי מה יש בחבילה. על פי רוב, תצטרכי לשלם 655 ש"ח. שזה 560 * 1.17 (17 אחוז עמלה). במקרים מסוימים העמלה תהיה גבוהה יותר, תלוי בסוג המוצר או במחיר הכולל של המוצר.

 6. רציתי בבקשה לוודא, האם המס מתייחס לסה"כ ההזמנה, כולל משלוח?
  או שרק לערך המוצרים המוזמנים נטו?
  הזמנתי כעת מוצרים שערכם נטו מתחת ל-75 דולר. אבל בצירוף מחיר המשלוח זה מעט מעל. האם אשלם מס?

  1. המחיר שיילקח בחשבון הוא כולל מחיר המשלוח. זאת אומרת שתצטרך לשלם מס אם ייתפס במכס.

 7. הזמנתי הזמנה בסף 285 ש"ח האם אצטרך לשלם מכס? ואם כן כמה?

  1. ייתכן שהחבילה תצליח לעבור מבלי תשצטרכי לשלם שום דבר בנוסף, במקרה שיתפס תצטרכי לשלם 50 ש"ח נוספים

 8. אפשר לפצל הזמנה למספר הזמנות ואז לא משלמים מס?

  1. טכנית כן, אבל צריך שהמשלוחים יהיו נפרדים. אם תזמיני מס' הזמנות מאותו מוכר הוא עלול לשלוח את כולם בבית אחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *