פורסם בתאריך

מה צריך לקחת ללידה?

הריון ולידה מהווים תקופות מאתגרות, אך גם מרגשות במיוחד עבור כל הורה שמתכונן להביא חיים לעולם. התקופה הזו מאופיינת פעמים רבות בהתרוצצויות ממקום למקום בניסיון לסדר את חדרו של התינוק, למגן את הבית ופשוט לוודא שהכל מוכן לקראת כניסתו של אדם נוסף לבית. בין ההכנות הללו לקראת בואו של התינוק, אנשים רבים שוכחים להכין לעצמם תיק שיכיל דברים חיוניים ללידה ולשעות שאחריה, אך זהו שלב שאסור לוותר עליו.

מדוע צריך להכין ערכת לידה?

הכנה של ערכת לידה מראש חשובה מכמה סיבות. ראשית כל, כל הורה צריך מספר פריטים בסיסיים שיהיו לצידו לאחר הלידה וזה לא משנה אם מדובר באב או באם. שנית כל, הכנה של ערכת לידה מוקדם ככל האפשר תאפשר להיות מוכנים ברגע האמת ולא להילחץ כשהצירים מתחילים.

יתרה מזאת, אם מכינים ערכה עבור לידה מספר שבועות או חודשים לפני הלידה, ניתן יהיה להוסיף לה פריטים נחוצים שאולי נשכחו באריזה הראשונית. באופן הזה אתם תוכלו להגיע לחדר הלידה מוכנים ככל שניתן להיות ולא להיות עסוקים וטרודים בשאלה האם שכחתם משהו, וכך גם לא תצטרכו לרוץ בכל רגע כדי לעשות השלמה לאותה ערכת לידה.

מה צריכה לכלול ערכת לידה?

כל ערכת לידה בסיסית צריכה להכיל מספר פריטים חשובים שתצטרכו בעת ההרשמה לבית החולים וגם תוך כדי ואחרי הלידה. אם תכינו את הערכה בצורה יסודית, לא יחסר לכם דבר ותוכלו למנוע מכשולים במהלך הדרך שעלולים להעכיר את החוויה בצורה משמעותית:

  1. מסמכים נחוצים – למרבה הצער, אנו חיים בעולם ביורוקרטי למדי, וגם במהלך לידה אתם צריכים להיות מצוידים במסמכים שהם בגדר חובה. בין המסמכים הללו הכניסו תעודת זהות של שני בני הזוג, כרטיסים מגנטיים של קופת חולים, כרטיס מעקב הריון, תכנית לידה (אם יש לכם אחת כזו) ופרטים של חשבון הבנק שתצטרכו עבור מילוי של טפסים לביטוח לאומי עבור לידה וכן דמי חופשת לידה.
  2. כלי רחצה והיגיינה – לא תמיד ניתן לדעת כמה זמן תבלו במחלקת היולדות, ולכן חשוב שתצטיידו באמצעים הגיינים כמו סבון, מברשת ומשחת שיניים, כפכפי גומי, גרביים, תחתונים וכל דבר אחר שאתם לוקחים לטיולים מרוחקים מביתכם.
  3. אמצעי תיעוד – הורים רבים בוחרים לוותר על מצלמת ווידאו או סטילס בעת הלידה, אך הם מתחרטים על כך חודשים לאחר מכן. כדי שזה לא יקרה גם לכם, הצטיידו במצלמת סטילס או ווידאו, סוללות למקרה חירום וכן מחברת ועט כדי לתעד את התחושות שלכם ברגעים המרגשים בחדר הלידה.
  4. ציוד לאם ולילד – לאחר הלידה חשוב שתצטיידו בשמנים טבעיים כדי לעסות אזורים כואבים בגוף האם וכן ציוד נחוץ כמו רפידות הנקה, פיג'מה, נעלי בית נוחות ובגדים ליציאה מבית החולים. עבור התינוק גם תצטרכו בגדים ליציאה מבית היולדות הכוללים כובע, שמיכה, מושב בטיחות (חובה), טיטולים, מגבונים, מוצצים, גרביים וכפפות.

לידה היא חוויה מרגשת במינה, ועל מנת שתוכלו לעבור אותה בלי לחצים מיותרים, חשוב שתצטיידו מבעוד מועד בתיק שמכיל ערכת לידה שתספק לכם את כל מה שאתם צריכים לפני, במהלך ואחרי האירוע המיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *