פורסם בתאריך

חמישה משחקים שיפתחו את המוטוריקה של ילדכם

אחד הדברים החשובים ביותר שילד יכול לפתח בו את המיומנויות בגיל צעיר זה בתחום המוטוריקה. יכולות המוטוריקה של הילד נועדו כדי לבצע מגוון רחב של משימות. משימות אלו מצריכות תנועה ושליטה של המוח על הגוף בדיוק לפי הצורך הנדרש. כך ילדים מצליחים ללמוד בגיל צעיר איך להחזיק עיפרון, לצחצח שיניים ולקשור שרוכים.

ישנם משחקים רבים שיכולים לשפר את יכולות הילד בתחום המוטוריקה והחלטנו להתמקד בנושא זה במאמר הנוכחי כדי לתת לכם רעיונות למשחקים שאתם יכולים לשחק בבית ולפתח את היכולות המוטוריות של הילד, או לקנות בחנויות צעצועים למיניהן.

משחקי צורות וקוביות

מכירים את המשחקים שבהם יש לוח עם חורים בצורות שונות וקוביות שמתאימות לצורת החורים? המשחקים האלו מתאימים מאוד לגילאים קטנים והם עוזרים לפתח את הילד במגוון רחב של היבטים. משחקים אלו, מעבר ליכולות המוטוריות שהם מעניקים, לעתים נותנים ערך מוסף כמו למשל התאמה של צבע לצבע וקואורדינציה של עין-יד.

בצק קינטי

בצק קינטי הוא הלהיט האחרון בתחום. הוא קרוי גם בשם חול קינטי ורבים יזהו אותו כ"גרסא החדשה" של להיט הדור הקודם – הפלסטלינה. הבצק מאוד רך ונעים והוא מאפשר לילדים, וגם למבוגרים, לבצע בו שינויים כאוות רצונם. עבודות יצירה מעולם לא היו כיפיות יותר, אך גם מפתחות. המשחק מעניק יכולות חשיבה יצירתית בקרב הילדים, שיפור קואורדינציה יד-עין וכמובן משפר את היכולות המוטוריות של הילד.

דוקים

אחד המשחקים שהחזיקו מעמד במשך שנים רבות וגם אלו שהיו משחקים בהם אי שם בשנות ה-80 עדיין ירגישו את הרצון העז לזרוק את הדוקים ולהתחיל לשחק גם היום. במשחק הדוקים מפזרים את הדוקים בערימה, וצריך להוציא אותם אחד אחד מבלי להזיז את האחרים. משחק הדוקים דורש עדינות רבה, ריכוז ויכולות מוטוריות גבוהות. ככל שהילד יתמיד ויתאמן במשחק הדוקים הוא יוכל לשפר את היכולות הללו עוד ועוד.

משחקי זיכרון

עוד משחק שמוכר לרבים מאיתנו עוד מלפני שנים רבות. משחק הזיכרון הוא משחק עם חוקים מאוד פשוטים. מפזרים קלפים על השולחן עם הפנים כלפי מטה, וכל שחקן בתורו צריך למצוא זוג קלפים בעלי תמונה שונה על ידי הרמת 2 קלפים. אם לא הצלחתם למצוא זוג, הקלפים צריכים לחזור להיות מוסתרים ומגיע תור השחקן הבא. בצורה כזו הילדים מפתחים יכולות הבחנה חזותית, מוטוריקה עדינה וזריזות מחשבה. משחקי זכרון נחשבים למשחקים חשובים מאוד לילדים בגילאים קטנים ואין בית אשר משחקי הזיכרון לא מהווים מרכיב חשוב בפיתוח הילד.

דומינו

משחק הדומינו הוא משחק נוסף אשר מפתח יכולות מוטוריקה עדינה. מניחים את האבנים אחד ליד השני במרווחים אחידים ובסופו של דבר צריך לגרום לתגובת שרשרת שבאמצעות הפלה של האבן הראשונה, כל האבנים יפלו אחד אחרי השני. המשחק הזה מספק שעות רבות של הנאה ואפשר לעשות איתו דברים מאוד יצירתיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *