פורסם בתאריך

קניית מרפסות – כך תהפכו את ביתכם לדירת החלומות

החלום שניתן להגשים בקלות

חולמים על מרפסת קטנה בדירתכם היפה? מרפסת שיש בה עציצים, חיפוי יוקרתי, מקום להניח בו שולחן וכיסאות לעצמכם ולאורחים? מקום שנעים לשבת בו אחר הצהריים או בשעות הבוקר עם העיתון לפני שיוצאים לעבודה? מרפסת בבניין תאפשר לכם להרחיב את הדירה, להתנתק קצת מהיום יום, להתחבר לרוח ולקרני השמש המחממות בימי הקיץ החמים ובימי החורף שעוד מאפשרים לשבת בחוץ, לשקוע במחשבות, לבהות, להרגיש את הרגע הנוכחי במנוחה מוחלטת. כל זה אפשרי בזכות המרפסת.

רוצים לעלות את ערך הדירה? התקינו בה מרפסת

אם גם אתם רוצים ליהנות ממרפסת קטנה או גדולה שתתווסף לדירה שלכם, יש לכם הזדמנות להוסיף מרפסת בלי בירוקרטיה מסובכת. קניית מרפסות מתאימה גם לדירות חדשות שלא נבנו בהן מרפסות וגם לדירות ישנות שקיימות שנים רבות. אתם לא זקוקים לזכויות בנייה נוספות גם אם מדובר בהוספת מרפסות זו ליד זו בכל הדירות והקומות. הוספת מרפסת תלויה תגדיל את ערך הבית שלכם ב10% בערך, תוסיף לכם נוף קרוב ורוח קרירה או שמש חמימה – תלוי בעונה.

כך תשכנעו את השכנים להוספת מרפסת בבניין

חשוב להשיג את הסכמת הדיירים לקניית מרפסות כי הבניין שייך לכולם, ואם תהיה התנגדות, תצטרכו להילחם בבירוקרטיה שכדאי להימנע ממנה. במקרה כזה כדאי לפנות למגשר שישכנע את הדיירים בחשיבות הוספת המרפסת בדירתכם ואף בדירתם. חשוב להדגיש בפניהם כי המרפסת משמשת גם לישיבה בשעות הפנאי עם כוס קפה, גם לתליית כביסה, גם לאחסון, גם לאירוח, גם לזמן מחשבה ופסק זמן. אם האורחים מעשנים (או אתם) הנה לכם פתרון נוסף בדמותה של המרפסת, בה תוכלו לשבת ולעשן בלי שהריחות יהפכו להיות חלק מחדר האורחים והסלון.

תפקידו של המהנדס

כדי לקנות מרפסת, צריך לפנות למהנדס שיבדוק אם הבניין יכול לעמוד בתקנים הנדרשים לבניית מרפסת. בין אם מדובר בהרחבת מרפסת קיימת, בין אם מדובר במרפסת שלמה מן היסוד, דרושה בדיקת מהנדס לעניין. בדיקתו הכוללת תוכנית בנייה תעבור לאישור הרשות המקומית. רק לאחר קבלת האישור (ובתקווה שלא יהיו בעיות שונות) אפשר יהיה להתחיל בפרויקט המרפסת החלומית.

כמה זה יעלה לכם?

עלויות המרפסות קשורות לחומרי השימוש ולסוג הבנייה, למספר המרפסות שיותקנו ולגודל המבוקש. גודל של מרפסת עד 14 מ"ר לא יחייב אתכם בתשלום ארנונה נוסף, אך מעבר לכך, חשוב שיהיה איש קשר – קבלן שידאג לביצוע הפרויקט מתחילתו ועד סופו, יתאם בין בעלי המקצוע, יהיה אחראי עליהם, כך תוכלו לוותר על הדאגה של כל הסידורים, על התיאומים, על חוסר הסבלנות המצופה. מישהו "ינצח על כל התזמורת" של המרפסות החדשות שאתם מצפים להן כל כך. מומלץ  לפנות לחברה העוסקת בתחום קניית מרפסות. החברה תנהל עבורכם את כל העניין מאל"ף ועד תי"ו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *