פורסם בתאריך

Yes+ על ממיר Apple TV

בסוף 2019 yes יצאו בהכרזה שבמהלך השנים הקרובים (עד 2026) הם מתכננים לוותר לגמרי על השימוש בלוויין ולהעביר את כל בתי האב שמנויים על יס לשידור על גבי האינטרנט. לכבוד כך, הושק ממשק חדש, yes+. החל מהראשון לנובמבר, יס הזמינו לקוחות להצטרף לניסוי השימוש דרך הסטרימר של Apple TV.  להלן רשמים לאחר שימוש של שבוע בממשק.

התקנה

המתקין מגיע, לוקח את הממיר הקיים של יס ומתקין במקומות את הממיר של Apple TV. למי שנמצא במסלול יס אולטימייט, התשלום  החודשי נשאר אותו התשלום. אפשר להשאיר את הממיר הרגיל אצלכם תמורת תשלום נוסף. יחד עם זאת, קחו בחשבון, שנכון לכתיבת שירות אלה (נוב' 2019) עם הממיר של Apple TV לא תוכלו להשתמש בשירות מולטי רום. מצד שני, ישנו יתרון משמעותי: אם אין לכם טלוויזיית חכמה בסלון, הממיר הופך את הטלוויזיה עצמה לחכמה כך שתוכלו להוריד אפליקציות נוספות, כמו נטפליקס, אפל מיוזיק, ספוטיפיי ולמעשה כל מה שזמין באפסטור.

חשוב: אם אין לכם מהירות אינטרנט של 40 מגה ומעלה –  זה לא יתאים לכם. זאת המלצת המינימום לשימוש בסטרימר. שימוש במהירות פחותה עלולה להאט את האינטרנט בבית.

ממשק yes+

עד היום הממשק של יס היה מאוד נוח, מסודר בצורה היררכית טובה ואפשר גישה מאוד מהירה לתוכן. הסידור לקטגוריות ותת קטגוריות הפך אותו לעוד יותר נוח. למעשה מדובר בממשק נוח יותר משל נטפליקס שכן, נטפליקס לא חילקו את הממשק שלהם לתת קטגוריות, אלא יצרו ממשק שיותר מתבסס על המלצות תוכן. כלומר התוכן פוגש  את המשתמש ומגיע אליו בפוש, יותר מאשר שהמשתמש מגיע אליו בפול ע"י איתור התוכן עצמו. ממשק יס פלוס מקבל עיצוב חדש לגמרי שמנסה לשלב בין שני העולמות.  Yes+  מזכיר את הממשק של נטפליקס. הוא יפה, כל תוכן מקבל תמונה על פני כל המסך כשנכנסים אליו וזה משפיע משמעותית על אווירת הצפייה.

עוד אופציות חדשות שלא היו זמינות בממשק הרגיל

  • העברה מהירה של אחורה וקדימה לנקודות שונות של התוכן.
  • יצירת רשימת צפייה.
  • הקלטה של 130 ערוצים אוטומטית שבוע אחורה ולא רק של 3 כמו שהיה עד עכשיו.
  • המלצות תוכן כולל שילוב של ממשק Imdb.
  • עמוד בית שמשלב בין תכנים חדשים ולבין תכנים שנמצאים בתהליך צפייה.
  • דילוג על הפתיח – סוף סוף אפשר לעשות זאת בלחיצת כפתור.

התרגלות לממשק החדש: לאחר התקנת הממיר, המתקין של יס הסביר בצורה סבלנית כיצד להשתמש בו, מהן האופציות החדשות וענה על כל שאלה. לוקח זמן להתרגל לממשק, לאופן הניווט במערכת ולצורה בה שולטים בתכנים. לא מדובר במשהו מורכב, אבל כן, זה לוקח זמן להתרגל ולהבין איפה כל דבר נמצא. חשוב להבין: לא מדובר בפרק זמן ארוך להתרגלות, עוד באותו היום תוכלו לשלוט במערכת ולהתמצא זה פשוט מצריך שינוי בהרגלים. למי שכבר יש לו נטפליקס יהיה לו קל יותר להתרגל. תחשבו על זה כאל מעבר למשרד חדש בעבודה או לבית חדש, הכל נראה יותר טוב, אבל לא תמיד זוכרים איפה הכל נמצא עכשיו. ההתרגלות היא ע"י שימוש תדיר. תעשו בו יותר שימוש בימים הראשונים על מנת להתרגל.

הסטרימר של Apple TV

אם אתם מנוי יס, אתם למעשה מקבלים סטרימר של Apple TV ללא תשלום. העלות שלו נעה בין 700-1000. כאמור, פשוט יחליפו לכם את האולטימייט בסטרימר. מצטרפים חדשים במסלול אולטימייט יקבלו גם הם את הממיר באותם תנאים של אולטימייט. כמובן, שבמידה ותבחרו לעזוב את יס, תצטרכו להחזיק את הממיר כך שלמעשה מדובר בהשכרה לטווח ארוך. להבדיל מהממיר הרגילים של יס, שכל המטרה שלהם הייתה לספק לכם גישה לשידורי יס, הממיר של אפל, שרק עליו מותקן יס פלוס, הוא הרבה מעבר לממיר כולל שידורי יס. מדובר בסטרימר, שתוכלו לשמוע בו מוזיקה, לראות סרטים שלא קשורים ליס, להוריד משחקים כך שהשימוש בו הוא רב תכליתי.

התרגלות: זה הזמו להיפרד מהשלט של יס. השלט עבר שדרוג בשנים האחרונות. הוא קיבל עיצוב חדש והוספה בו אופציה של חיפוש קולי. השלט של Apple TV שונה. הוא הרבה יותר מינימלי. הוא קטן באופן משמעתי ממנו וכולל מספר כפתורים בודדים בלבד. מדובר בשלט שחלק מרכזי ממנו הוא כמו  הוא שטח טאץ' כמו עכבר של לפטופ. עושים סווייפ עם האצבע כדי לנווט בתוכן. אל תיבהלו, זה לא מסורבל כמו בלפטופ ולמעשה די נוח. זמן ההתרגלות לא יהיה ארוך מידי. יחד עם זאת, חשוב להבין שבניגוד לשלטים של יס שעולים כמה עשרות שקלים, אם שברתם שלט של אפל, תאלצו להיפרד מכמה מאות שקלים, אז שמרו עליו היטב במיוחד אם יש לכם חיות בבית.

דברים שכדאי לקחת בחשבון (נכון לנובמבר 2019)

שיפורים על הדרך –  הממשק נמצא בתהליך ניסיוני. כלומר, המשתתפים נותנים פידבקים דרך טופס ייעודי לכך. הם מדווחים על תקלות ונותנים המלצות לשיפור חווית המשתמש. בסופו של דבר. המטרה היא להבין מה נוח או לא נוח למשתמשים מה חסר, מה מיותר ועוד דברים.

לנסות עכשיו או בעתיד? מומלץ להירשם לניסוי כבר עכשיו במיוחד למי שאין לא טלוויזיית סמארט בסלון ורוצה גישה למקורות תוכן נוספים במקום לחבר את המחשב לטלווזיה. מומלץ למי שרוצה לגוון ע"י ממשק משתמש חוויתי יותר ולכל מי שרואה כל יום כמה פרקים מסדרות. לא מומלץ כרגע למי שיש לו אינטרנט מתחת ל 40 מגה או מי שרואה טלוויזיה לעיתים נדירות במהלך השבוע. שינוי כזה יכול לחכות בשבילו עד שיגיע לתהליך הסופי של המערכת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *