פורסם בתאריך

סקירת רחפן פנטום 4 פרו מבית DJI

פנטום 4 הוא אחד הרחפנים הטובים ביותר שאפשר לקנות היום. יש לו תמורה מדהימה למחיר והוא מתאים לקהל גדול של אנשים חובבי רחפנים וצילום. הרחפנים של חברת DJI נקראים האייפונים של הרחפנים. הם הרחפנים הפופולריים ביותר ויש להם יכולות מעולות והם ובנויים באיכות גבוהה. בכל פעם ש-DJI משחררים דגם חדש, בין אם זה הדגם הנוכחי ובין אם זה הפנטום 3, הם תמיד מצליחים להיות המובילים בתחומם.

שיפורים חדשים

הפנטום 4 מקבל כמה שיפורים מעל הפנטום 3. הם אמנם קטנים, אך משמעותיים. הפנטום 4 פרו קיבל שדרוג למערכת הימנעות ממכשולים והיא עכשיו מגנה על הרחפן שלכם מ-5 כיוונים בעוד שבגרסה הרגילה ההימנעות מהתנגשות היא רק לחלק הקדמי. החיישנים החדשים דואגים לרחפן שלכם מקדימה, אחורה, ימינה, שמאלה ומלמטה. החיישן מזהה את הסביבה ודואג לשמור על הרחפן שלכם בצורה הטובה ביותר.

שיפור נוסף הוא במצלמה. המצלמה החדשה בעלת חיישן בגודל אינץ' אחד – שזה פי 4 מהחיישן שיש בגרסת הפנטום 4 הרגילה. בנוסף לכך, המצלמה בעלת איכות ה-4K ויכולת הגעה של עד 60 פריימים לשניה. איכות מצלמת הסטילס היא 20 מגה פיקסל. בנוסף לכך DJI הוסיפו שיפורים נוספים למצלמה כך שבגדול היא טובה יותר באופן משמעותי.

איכות בניה

הפנטום 4 פרו כמעט זהה לפנטום 4 הרגיל מבחינת עיצוב ואיכות בניה. מבחינת עיצוב אין מה לדבר, הוא היה ונשאר אחד הרחפנים היפים בשוק. הם הצליחו להוסיף את השיפורים מבלי לשנות יותר מדי בעיצוב הרחפן. החיישנים החדשים ממוקמים על הרגליים וחיישני האינפרה אדום והחיישנים האופטים נמצאים בצדדים.

החיסרון היחיד בגזרה זו זה חוסר הניידות של הפנטום. הרגליים של הרחפן לא מתקפלות וגם הציוד הנחיתה לא בדיוק משנה את נפחו. העיצוב של המוצר לא נועד כדי לנייד אותו ולהכניס אותו לתיקים כדי לנסוע איתו ברחבי העלם.

חיי סוללה

במצבים אופטמלים הפנטום 4 פרו יכול להישאר באוויר במשך כחצי שעה של טיסה, אם כי התנאים האלו לא תמיד קורים ולכן אל תבנו על חצי שעה אלא על קצת פחות.

מבחינת זמן טעינת הסוללה – להטעין לגמרי רחפן עם סוללה כמעט ריקה לוקח בסביבות השעה וחצי כך שרוב הטעינות הן באזור השעה ורבע. יש פה יתרון קל על פני מתחרים שלוקח בדרך כלל שעה וחצי עד שעתיים למלא.

ביצועי טיסה

אין הבדל בביצועי הטיסה בין גרסאות הפנטום 4 השונות, אבל זה לאו דווקא משהו רע בגרסת הפרו מכיוון שגם בגרסאות קודמות חווית הטיסה הייתה מעולה. הרחפן מגיע למהירות של 72 קמ"ש לא כולל מקרים בהם הרוח נותנת לכם גיבוי. הוא אמנם לא הרחפן הכי מהיר בשוק אך הוא בהחלט עושה את העבודה. היתרון הגדול בתחום הביצועים ברחפן הפנטום 4 פרו הוא שהחיישנים שלו והפעולה המולטי-מימדית שלו יכולה לעזור לו לטוס מהר בכיוונים שונים תוך הימנעות ממכשולים בצורה מהירה יותר.

הטווח של הרחפן הוא כ-6 וחצי קילומטר בתנאים אופטימלים. זה טווח גדול מאוד אך קחו בחשבון שלא צריך לנסות ללכת עד הקצה. בטווח של 3-4 קילומטרים תוכלו להיות יותר בטוחים וזה עדיין מדהים.

מצלמה ואביזרים

אם יש סיבה אחת לקנות את הפנטום 4 פרו במקום את הפנטום 4 הרגיל זו המצלמה. DJI עשו עבודה מעולה עם המצלמה בדגם הזה. החיישן במצלמה פי 4 יותר גדול מהחיישנים הקודמים, איכות מצלמת הוידאו ומצלמת הסטילס יוצאת מן הכלל וכמות הפריימים לשניה גדולה. אפשר כמובן לשנות את ההגדרות כדי להקטין את האיכות ובכך לשמור יותר מקום על האחסון.

מבחינת אביזרים, הפנטום 4 פרו פלוס בא עם מסך מגע שמתחבר לשלט כך שלמרות שמדובר בהוצאה נוספת שיכולה להיות קצת מעיקה, זה אומר שלא תצטרכו לחבר את הטלפון שלכם כדי להסתכל במסך על מה שקורה אצל הרחפן.

מה המחיר של הפנטום 4 פרו?

נכון לשנת 2019 המחירים של הפנטום 4 פרו נעים בין 7000 ל-9000 שקלים.

סיכום

הטוב 

  • יש לו מנגנוני הגנה ל-5 כיוונים
  • מצלמה מעולה באיכות 4K
  • כמות גדולה של מצבי טיסה
  • זמן טיסה ארוך מהרגיל
  • טווח מדהים

הרע 

  • מסך המגע הוא בתוספת תשלום
  • לא נייד כמו דגמים אחרים (Dji Mavic Pro למשל)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *